Elementy piłkarskiego stroju

Piłkarski strój widział na pewno każdy z nas, ale jakie elementy się na niego składają? Jest tam kilka elementów, które wyróżniają futbolowe odzienie od reszty sportów zespołowych i indywidualnych. Oczywiście podstawa to koszulka i krótkie spodenki – w profesjonalnym futbolu piłkarze z pola nie mają prawa grać w dresach, co nie tyczy się jednak bramkarzy. Inaczej jest jednak w przypadku koszulek – tutaj są dwie wersje, albo na krótki albo i na długi rękaw, w zależności od preferencji poszczególnych zawodników.

Ważne jest to, aby obie drużyny miały wyróżniające się od siebie stroje – nie chodzi tutaj nawet o komfort samych zawodników, ale w dużej mierze także kibiców sprzed telewizorów, gdzie czasami kamera przekształca niektóre barwy. Ważnym elementem są także buty sportowe. W piłce są to po prostu korki, które pozwalają lepiej utrzymywać się na trawiastej murawie i zachowywać równowagę nawet podczas błyskawicznych sprintów.

Ważna jest także lekkość obuwia sportowego, które ma sprawiać wrażenie naturalnego dodatku do nogi, którego w zasadzie nie czujemy. Dlatego też kolejne firmy sportowe prześcigają się w produkcji co nowocześniejszych modeli korków. Strój piłkarski to także getry, które chronią nogi piłkarzy.

Oczywiście, same getry nie pomogą przy ostrym ataku na nogi, ale to już jest choć prowizoryczna ochrona przed wślizgami na trawie. Dzięki getrom także nogi tracą mniej ciepła, szczególnie w chłodne dni, gdy temperatura spada poniżej zera, a mecz trzeba rozegrać.

www.pinb.czest.pl