Jakie buty można założyć do garnituru?

Garnitur to specyficzny ubiór. Nie nosimy go raczej na co dzień, chyba że jesteśmy biznesmenami, którzy często biorą udział w spotkaniach biznesowych.

Do garnituru realnym wydaje się tylko jeden wybór, jeśli chodzi o buty, ale tak naprawdę opcji mamy naprawdę sporo. Jakie obuwie sprawdzi się w eleganckiej stylizacji, komponując się z garniturem? Oczywiście mokasyny to klasyczmy i uniwersalny wybór.

Pasują w zasadzie do każdego garnituru, a jedynym co w tym momencie możemy wykombinować, to ewentualnie dobranie kolorystyki butów do koloru garnituru. Jak się okazuje, do czarnego garnituru wcale nie potrzebujemy czarnych butów.

W niektórych sytuacjach przyda się kontrast, który wyróżni nas i doda oryginalności. Sprawdzić się mogą także półbuty, które nawet nie do końca muszą pasować na pierwszy rzut oka do garnituru, ale po założeniu go mogą wyglądać bardzo efektownie.

To także szansa na wyróżnienie się, a jednocześnie to rozwiązanie na zimę. Gdy jest sporo śniegu, a temperatura spadła poniżej zera, to chodzenie w półbutach jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż przechadzanie się w lakierkach.

Jeśli idziemy na spotkanie mniej oficjalne, to warto zaryzykować także z trampkami. To zdecydowanie nie jest połączenie, które na pierwszy rzut oka kojarzy nam się z garniturem, ale może przynieść zaskakujące rezultaty! Jest to jednak rozwiązanie raczej incydentalne – na rozmowę kwalifikacyjną czy też na ważne uroczystości powinno się jednak ubierać bardziej klasycznie.

W niektórych jednak mniej oficjalnych sytuacjach może to być strzał w dziesiątkę.