Niezbędne elementy letniego ubioru

Lato to specyficzny czas, gdy ogrzewa nas słońce, a temperatura często dochodzi nawet do 30 stopni Celsjusza. Dlatego też nasz ubiór trzeba dopasować do panujących warunków atmosferycznych. Jakie elementy są latem niezbędne? Lato to prawdziwy raj dla osób, które lubią imponować interesującymi wzorami na koszulce czy też zaskakującymi napisami.

Wtedy chodzimy w zasadzie cały czas na krótki rękaw, a każdy może zobaczyć nasz koszulkowy przekaz. Latem powinno unikać się czarnych koszulek, które przyciągają słońce i dodatkowo stymulują gorąco. Poleca się jasne kolory koszulek – białe, turkusowe czy lawendowe, które doskonale współgrają ze światłem słonecznym.

Lato to także czas, kiedy choć na chwilę można odłożyć do szafki jeansy, a do łask dochodzą krótkie spodenki. Tutaj złotym środkiem jest wyczucie – nie powinny być ani za długie, ani za krótkie. Wciąż modne są jeansowe spodenki, ale w najgorętsze dni w roku lepiej wybrać materiałowe, cieńsze spodnie.

Dla kobiet to oczywiście czas spódniczek i spodenek, kiedy to mogą chwalić się swoimi długimi nogami. Jeśli chodzi o buty, to latem doskonale sprawdzają się trampki. To taka bezpieczna klasyka, którą doskonale możemy dopasować w zasadzie do każdego ubioru.

Sprawdzą się nawet przy eleganckich ubiorach, jeśli tylko dobrze je zestawimy. Popularne są także sandały np. https://midiamo.pl/pol_m_Obuwie-Damskie_Sandaly-162.html , z tym że w tym wypadku należy pamiętać, żeby nie nosić ich ze skarpetami! Inaczej narazimy się na śmiechy i szydercze komentarze. Unikać się za to noszenia butów za kostkę.