Typowy ubiór zimowy

Zimą ciężko jest się ubrać, bo pogoda jest bardzo zdradliwa. Jest jednak kilka uniwersalnych elementów, które każdy powinien przy sobie mieć podczas zimowej aury. Co zaliczymy do tego grona? Bez wątpienia warunkiem sine qua non jest kurtka zimowa. To nasza główna osłona przed zimnem, a przecież temperatura może dochodzić nawet do minus 20 stopni.

Dlatego też warto się chronić dzięki ocieplanej i nieprzemakalnej kurtki, który jest odporna na śniegowe opady. Jako zamiennik kurtki, często bardziej elegancki, warto wybrać płaszcz. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a zdecydowanie dodaje zimowemu ubraniu klasy. Przydatnym elementem jest szalik, który powinniśmy dobierać pod kolor kurtki, jeśli chcemy wyglądać modnie i efektownie.

Szalik to nie tylko ochrona przed zimnem dla naszej szyi, ale także umiejętnie użyty może zakryć także uszy. Dlatego też powinien stać się codziennym elementem naszego zimowego ubioru. Na zimową pogodę nie powinno się także wychodzić bez czapki. To najlepsza ochrona głowy, przez którą najszybciej ucieka ciepło.

Czapka powinna zakrywać nam uszy – najlepsze są wełniane i to one pomagają zatrzymać jak najwięcej ciepła w ciele. Bardzo ważne są także buty. Zimą bardzo zdradliwa jest nawierzchnia, które może być oblodzona. Dlatego powinniśmy mieć buty dostosowane do tej pory roku.

Najlepiej, jeśli jest to obuwie z wytrzymałą podeszwą, która nie będzie się ślizgać, na przykład buty trekkingowe czy też trapery. Tą porą roku najlepiej zrezygnować z kolei z butów na obcasie.

www.hanzeatycki.pl