Piłkarskie gadżety, które warto mieć

Podstawowy strój piłkarski jest znany nam wszystkim – krótkie spodenki, do tego koszulka i w zasadzie jesteśmy gotowi do gry. Do tego oczywiście piłka, chociaż prowizoryczna bramka i w zasadzie możemy przystępować do rozgrywania meczu. Jakie są jednak mniej znane elementy stroju, które mogą nam się przydać pod względem grania? Oczywiście kluczowe znaczenie mają buty. O tym, jak są ważne dowie się ten, kto przerzucił się z tanich butów sportowych na profesjonalne, oryginalne korki piłkarskie.

Różnica jest kolosalna na korzyść oryginalnych butów. Stan butów i ich lekkość wpływa chociażby na szybkość naszego biegu, a także na stabilność naszych kolejnych kroków. Nic nie da samo szybkie bieganie, jeśli nie możemy przy tym zachować koordynacji. Co prawda żadne buty za nas nie zagrają, ale na pewno mogą pomóc.

Kluczowe są także ochraniacze, szczególnie gdy nie oszczędzamy się na boisku i bierzemy udział także w twardych starciach. Wówczas ochraniacze nie raz mogą uchronić nasze zdrowie i naszą dalszą karierę zawodniczą. Dlatego warto z nich korzystać, nawet w sparingach na orliku, gdy gramy ze znajomymi. W końcu zdrowie jest bezcenne i powinniśmy o nie dbać.

Przydają się także rękawiczki, szczególnie gdy gramy w piłkę także w trudnych, nie do końca sprzyjających futbolowi warunkach atmosferycznych. Wówczas rękawiczki pozwalają nam utrzymać temperaturę dłoni, a my nie przejmujemy się chłodem, tylko skupiamy się na piłkarskich wyzwaniach i kolejnych akcjach.