Trekking czyli nowa moda

Co jakiś czas pojawiają się nowe mody, które przyjmują się w zasadzie na całym świecie. Nowym tego typu trendem śmiało można nazwać trekking, który z mozołem zdobywa serca kolejnych fanów turystyki. Czym jest trekking? To rodzaj turystyki, z tym że uprawiany w ciężkich warunkach klimatycznych i atmosferycznych.

Najczęściej mówi się o trekkingu klasycznym jako o trekkingu górskim. To swego rodzaju połączenie wspinaczki z chodzeniem po górach. Równie dobrze jednak trekking może dotyczyć przemierzania lodowych powierzchni czy też wulkanów.

Nic więc dziwnego, że trekking staje się ciekawym wyzwaniem dla osób uprawiających inne sporty ekstremalne. Przy tego typu aktywności, tak jak i przy wspinaczce górskiej, bardzo ważny jest odpowiedni ubiór. Trzeba być w końcu przygotowanym do ekstremalnych warunków.

Dlatego ważne są takie elementy ubioru jak chociażby odpowiednia kurtka, które będzie przeciwdeszczowa i będzie dobrze utrzymywała temperaturę ciała. Pomyśleć trzeba również o rękawiczkach, które przydadzą się nie tylko w przypadku mrozu – to także olbrzymia pomoc, jeśli do wejścia na jakąś półkę skalną będziemy potrzebowali siły rąk. Bardzo ważne są także buty do trekkingu, które powinniśmy dobrać z rozsądkiem.

Wybór w sklepach internetowych i stacjonarnych jest obecnie bardzo szeroki, dlatego mamy do podjęcia dość łatwą decyzję. Powinny być przede wszystkim wytrzymałe i dostosowane do trudnych warunków, a także niezawodne, nawet w najtrudniejszych i najcięższych warunkach atmosferycznych, jakie możemy napotkać.