Chcę kupić komuś buty – co muszę wiedzieć?

Kupowanie butów dla siebie to już jest bardzo trudne zadanie, nie wspominając już o kupowaniu tak ważnego elementu ubioru komuś innemu. Z drugiej jednak strony może to być genialny i zaskakujący prezent. Co jednak należy wiedzieć o obdarowywanej osobie, aby taki podarunek okazał się hitem, a nie kitem? Kluczowy jest oczywiście rozmiar stopy. To kluczowa informacja, którą musimy podać kupując buty. Co gorsza, często nie wystarczy porównanie numeru z innymi butami, jako że każda firma ma inną rozmiarówkę. Doskonałym rozwiązaniem mogą się okazać buty Maciejka. 

Dlatego też wiele ryzykujemy, przez co lepiej mieć możliwość zwrotu lub też wymiany danych butów. Inna opcja to po prostu kupienie butów tej samej firmy – wtedy rozmiar powinien się zgadzać z tym mierzonym. Kolejna kwestia to oczywiście rodzaju butów. Musimy wiedzieć o tym, czego chce i czego potrzebuje obdarowywana osoba. To, że coś podoba się nam, nie znaczy, że spodoba się też komuś innemu.

Dlatego poznanie gustu, stylu i potrzeb obdarowywanej osoby jest niezwykle znaczące, jeśli nie chcemy kupić kozaków komuś, kto nie odrywa się od trampek czy też klasycznych conversowych butów. Pamiętajmy jednak, że buty mogą być doskonałym prezentem, ale tylko dla osoby, którą dobrze znamy i której styl rozumiemy. Inaczej możemy zawieść, a nasz prezent być tylko nieprzydatnym dodatkiem. Dlatego lepiej najpierw zastanowić się, czy w ogóle jesteśmy w stanie kupić takie buty, z których zadowolona będzie obdarowywana osoba. Dopiero wtedy ewentualnie zdecydować się na taki właśnie prezent. A jeżeli szukasz opakowań na prezent, sprawdź tutaj.