Najbardziej znane firmy, produkujący buty sportowe

Buty sportowe to obecnie jedne z najczęściej kupowanych butów na świecie. Futbol jest najpopularniejszą dyscypliną świata, a ta popularność przekłada się na decyzje zakupowe konsumentów. Jakie są najbardziej znane firmy, produkujące korki piłkarskie? Potentatem zdecydowanie jest Nike. To firma, która produkuje buty sportowe dla najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych piłkarzy świata. Jej buty są najwyższej jakości i świetnie sprawdzają się zarówno na murawie naturalnej, jak i sztucznej. Dzięki swojej lekkości nadają łatwość w bieganiu i poruszaniu się po boisku.

Korki z kolei pozwalają utrzymać przyczepność i nie ślizgać się na mokrej od deszczu czy zraszaczy murawie. W zasadzie jedynym poważnym konkurentem amerykańskiego hegemona jest Adidas. Ta niemiecka firma również ma spore udziały, szczególnie w niemieckiej piłce, jednak odważnie walczyć także o największe kluby świata – dlatego takie drużyny jak Manchester United czy Real Madryt często zmieniają swojego głównego sponsora, a co za tym idzie zmiany dotyczą także piłkarzy poszczególnych zespołów. W końcu często zdarza się tak, że to sponsor dopłaca do transferu zawodnika. Firmą, która już trochę odpadła z rynku, a kiedyś była potentatem szczególnie w brytyjskim futbolu, to Umbro. W obuwiu sportowym tej firmy grało większość angielskich drużyn, a firma ta miała też podpisaną umowę z reprezentacją Dumy Albionu.

W ostatnim czasie najsławniejszą twarzą Umbro był Michael Owen, który w butach tej firmy strzelał gole dla Liverpoolu i swojej drużyny narodowej.